Apple’a savaş açan Intel rezil oldu Intel, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarları Apple M1 MacBook cihazlarıyla karşılaştıran yeni… Apple’a savaş açan Intel rezil oldu Intel, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarları Apple M1 MacBook cihazlarıyla karşılaştıran yeni...

Apple’a savaş açan Intel rezil oldu Intel, Windows işletim sistemine sahip bilgisayarları Apple M1 MacBook cihazlarıyla karşılaştıran yeni…

Intel’in yeni web sayfasında M1 çipli MacBook Air ile Acer Swift 5 cihazları pil ömrü bakımından karşılaştırıldı. Intel, Apple’ın bu laptop modelinde 18 saatlik batarya performansı ile övündüğünü ifade etti. Ancak iddianın gerçek dünyada bir karşılığı olmadığını, uygulanan testlerde Acer’in dizüstü bilgisayarıyla yaklaşık olarak aynı pil sürelerine sahip olduğunu ifade etti.

İşin tartışmalı olan kısmı ise Acer’ın internet sitesindeki Swift 5 cihazı sayfasında başlıyor. Burada açık bir şekilde Acer, 17 saate kadar pil ömrü sağladığını vurguluyor. Fakat Intel bu rakamın 10 saat 12 dakika ile sınırlı olduğunu açık etti. Apple’ı “kullanıcılara yalan söylemek” ile itham eden şirket, istemeden kendi cihazını da ortaya serdi.

Intel, Acer Swift 5 ile M1 işlemcili MacBook Air’i pil süreleriyle karşılaştırdı.

Şu bağlantıya tıklayarak Intel’in söz konusu yeni sayfasına giriş yapabilirsiniz. Şuradan ise Acer Swift 5’in resmi sayfasını görüntülemek mümkün. Verileri siz de karşılaştırabilirsiniz.

Pil ömrü ile ilgili şirketlerin iddiaları aslında her zaman biraz şüphelidir. Sektörde bu konuda bir test standardı ne yazık ki bulunmuyor. Bundan dolayı şirketler yüksek pil performansı göstermek için kontrollü şartlar altında testler gerçekleştiriyor. O yüzden sosyal medya kullanıcıları bu konuda Apple’ı ya da Acer’i suçlamıyor. Fakat rakibine eleştiri oklarını çeviren Intel’in takındığı tavır sosyal medya kullanıcıları tarafından pek hoş karşılanmıyor.

Peki ya sizin konuya ilişkin fikirleriniz neler? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri