İstanbul’da İmplant Tedavisi Nerede Yaptırılır

İstanbul’da İmplant Tedavisi Nerede Yaptırılır?

İstanbul’da implant tedavisi nerede yaptırılır, sorusu ve ne zaman yaptırılmalıdır, sorusu son derece önemli konulardır. İmplant tedavisini yaptırabilmek için eğer eksik olan dişleriniz varsa, diş kaybı yaşadıysanız zaman kaybetmeden kayıp sonrası hemen diş hekiminize giderek implant tedavisi almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aksi halde destek dokuların zamanla kaybolması nedeni ile implant yapılamayacaktır. Bu durumda önünüzde iki seçenek çıkar;

Ya çene cerrahisi işlemi ile operasyon geçirerek destek dokularınızın yapılmasını talep edebilirsiniz

Ya da alternatif tedavi tekniklerini hekiminizden öğrenerek implant tedavisinden vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz.

Diğer soruya gelecek olursak İstanbul’da implant tedavisi almak istiyorsanız bunu en başarılı şekilde yaptırabileceğiniz kliğin adı Smilegroup’tan başkası değildir. Bu klinikte yer alan ekip her daim implant tedavisinin mümkün olduğu ve bu yönde bir talebin olduğu durumlarda %100 başarılı bir biçimde tedaviyi yapmaktadır.

İmplant Tedavisi Süreci

İmplant tedavisi sürecinizde eğer ki İstanbul’da implant tedavisi nerede yaptırılır sorusuna verdiğimiz yanıt olan smilegroup’u tercih ettiyseniz süreç şu şekilde ilerleyecektir:

  • İlk olarak destek dokuların yeterlilik durumu bakımından kontrol amaçlı ağız içi dokularınız muayene edilir
  • Sonrasında implantınızın markasına, özelliklerine, kalitesine bütçenize göre bakılır
  • Yaptırmak istediğiniz sayıda ve talep ettiğiniz şekilde ilgili firmaya diş hekiminiz implant yapılacak yerlerin ölçüsünü alıp buna göre sipariş verir
  • Sipariş kliniğe geldiğinde uygulama aşamalarına geçilir
  • Öncesinde dişin yuvasına vida uygulaması yapılmaktadır
  • Vidanın üzerine de protez diş oturtturulur
  • Yapılacak olan seans sayısı kişiden kişiye yapılacak diş sayısına göre değişir.

Bazı durumlarda kişilerin implantları kontrol edildiğinde şekil ya da yapı bakımından uygun bulunmayabilir. Bu durumda diş hekiminiz implantı takmadan yeniden firmaya kargolayacaktır.

Dental implant tedavisinin güzelliklerinden biri de herkesin bütçesine göre ayarlanabilir olmasıdır. Smilegroup ekip üyeleri her daim piyasadaki en kaliteli ve en uygun implant markalarını takip etmektedir.

İsteyen kişilere yurt dışından isteyen kişilere yerli dental implant siparişi verilebilir. Ülkemizde de son derece kaliteli implantların üretimi yapılıyor olup bunlar yurt dışına ithal edilmektedir. Bu nedenle ülkemizden alınmak istendiğinde asla bunun yurt dışından gelene göre kalitesiz olduğu düşünülmemelidir.

Bir cevap yazın