Macar Parkelerin Yapım Ve Üretim Aşamaları

Macar Parkelerin Yapım Ve Üretim Aşamaları

Parke çeşitleri arasında bulunan macar parke modeli birçok özelliğe sahip olan bir parke çeşididir. Parke tanım itibari ile çeşitli mekânların zeminlerine uygulanan kaplama malzemelerini ifade eder. Her evin zeminine döşenebilen parkeler oldukça yüksek kullanım oranlarına sahip olan ev dekorasyon ürünleridir.

Macar Parkelerin Yapım ve Üretim Aşamaları

 Macar parkelerin gelişim sürecinin eski zamanlara dayandığı bilinmektedir. Bununla birlikte günümüzde teknolojilerin yoğunlaşması ve sürekli olarak imkânların genişlemesi ile birlikte macar parkesektörü de bu gelişimle paralel olarak ilerleme sağlamıştır. Yüksek teknolojili makineler, parkelerin üretim sürecinde görev almaktadır. Lazer kesim yapan makineler ile birlikte parke üretimi seviyesi artmış ve aynı zamanda hızlı bir şekilde ilerlemeye devam etmiştir. Gelişen bu teknolojiler aracılığı ile macar parke çeşitlerinin şekilleri ve desenleri de fazlalaşmıştır. Çok sayıda motiflerin ve desenlerin oluşturulduğu bu parke türü yoğun talep görmeye devam etmektedir.

Macar Parkelerin Montajlanma Aşaması

 İstenilen boyutlarda ve ölçülerde elde edilebilen macar parke modeli her mekâna uygun olarak döşenir. Bu parkenin döşenmesinde genel olarak yüzer sistem montaj işlemi uygulanmamaktadır. Yüzer sistem montaj işlemi yerine zemin üzerine yapıştırma işlemi uygulanır. Bu yapıştırma işlemi hem daha pratik olmaktadır hem da daha kısa sürede sonuç alınmasına yardımcı olmaktadır. Macar parke modeli döşenirken su kontrası adı verilen özel kontrplaklar üzerinde preslenir. Parkelerin birbirine geçme yerleri hazırlanır. Daha sonra bu hazırlıkların yapılması ile birlikte parkeler zemine montajlanır. Döşeme işlemlerinin ardından parkeler dikkatli bir şekilde zımparalar yardımı ile zımparalanır. Son aşama olan cila işlemi ile birlikte parkeler cilalanır.

Çeşitli Mekânlar Üzerinde Macar Parkenin Kullanımı

 Macar parkelerin kullanım alanları oldukça geniştir. Bundan dolayı hemen hemen her mekânda, alanda ve ev içerisinde kullanılabilir. Macar parkelerin çaprazlı bir yapıya sahip olması nedeni ile bu parkeler kullanıldığı herhangi bir zemin üzerinde klasik bir tarz oluşturur. Klasik bir yapıya sahip olması sebebi ile daha çok evlerde ve ev benzeri mekânlarda kullanım imkânı bulur. Evin içerisinde bulunan her bölüme kolaylıkla macar parke modeli döşenebilir. Döşenen bu parkeler evin görselliğini değiştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri