Özel Dedektif Hizmetimizde Kullandığımız Başlıca Teknolojiler

Özel Dedektif Hizmetimizde Kullandığımız Başlıca Teknolojiler

Özel Dedektif Hizmetimizde Kullandığımız Başlıca Teknolojiler

Dedektiflik mesleği, kişilerin özel hayatlarında, eş ve sevgili ilişkilerinde, yaşanılan güvensizlik durumlarında veya ayrılık süreçlerinde, anne, baba, kardeş, çocuk ve yakın çevrede bulunan kişilerin kaybolması durumlarında, yaşlı kişilerin yaşamlarını sürdürdükleri bakım evlerindeki şüpheli durumlarda, hileli durumlarda ve işyerinde anlaşmazlık durumlarında yasalar ve kurallar çerçevesinde, kişilik haklarına saldırmadan araştırma ve soruşturma işlemlerini yürütmeye denir. Bu mesleği yapan dedektifler, işlerini büyük bir özveri ve titizlikle yapmalı, işlerini yaparken de sessiz, derin ve gizli hareket etmelidir. Sizde yukarıda belirtilen durumlardan herhangi biriyle karşı karşıya kalmışsanız ve işinin ehli dedektiflik büroları arıyorsanız dedektiflik konusunda bilgili ve tecrübeli ekibiyle firmamızı tercih edebilirsiniz.

Kullanılan Teknolojiler Nelerdir?

Dedektiflerin gizlilik içinde yürütmesi gereken araştırmalarında birtakım materyaller onlara yardımcı olmaktadır. Eski zamanlarda, filmlerde de görülen büyüteç, dedektiflere yardımcı olan aletlerin denilince akla ilk gelen materyal olmaktadır. Daha sonra gelişmişleri kullanılan kameralar ve video kameralar, not defterleri, cımbız, iğne, eldiven gibi malzemeler kullanılmıştır. Teknolojinin giderek ilerlediği bu yüzyılda, teknoloji, dedektiflerin işini hem kolaylaştırmış hem de büyük risk altında çalışmalarına yol açmıştır. Bu kullanılan teknolojilerde dikkat edilmesi gereken birkaç durum mevcuttur; belirli yasal süre ve kaideleri vardır. O yüzden dedektiflerin bu hususlarda çok dikkatli olması gerekir. Günümüzde kullanılan ve firmamızın da kullandığı özel dedektif cihazları ise;

  • İşitme: Teknolojik dedektif aletlerinin başında kalem tipi ve benzeri casus mikrofonlar, telefon ve sesli cihazları dinleyici aletler, alıcı ve vericiler, kaydediciler gelmektedir.
  • Görme: Görüntülü araştırmalarda fotoğraf makineleri ve video kaydedici kameralar ilk tercih edenler arasındadır. Gece takipleri için, gece görüş sistemli aletler gibi birçok cihazlar kullanılmaktadır.
  • Algılama sistemleri: Bu sistemler takip edilecek kişinin evine, ofisine veya aracına takılan GPRS tipi gibi cihazlardır.
  • Bilgi takip işlemi yapan sistemler: Bu sistem aranan veya şüphelenilen şahsın ve kurumların, kimlerle temas ettiği, konuştuğu, mesajlaştığı veya nerelerden alışveriş yaptığı ile ilgili tüm bilgileri yakalayabilmek adına üretilen bilgisayar yazılımlarıdır.

Teknolojinin Dedektiflik Mesleğine Katkıları

Eski çağlardan beri dedektiflik mesleği yapılmaktadır ancak teknolojik gelişmelerin henüz yaşanmadığı veya yetersiz kaldığı bu çağlarda bir kişi veya kurumu takibe almak çok zorlu bir durumdu, özellikle bulunulan şehrin dışında araştırma yapmak neredeyse imkânsız hale geliyordu. Günümüzde ise, dedektiflerin kullanacağı aletler çeşitlendiğinden, yerinden bile kıpırdamadan yapılması mümkün hale gelmiştir. Sizde takip gerektiren süreçlerinizde, hızlı ve pratik çözümler sunan ve istediğiniz sonuca sizi kolayca ulaştıran dedektif bürosu arayışı içindeyseniz, firmamızın sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgi almak için, web sitemizdeki iletişim yollarıyla bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://dedektif.gen.tr/

Bir cevap yazın