Ross Sahaya İniyor

Ross Sahaya İniyor

Ross Sahaya İniyor

Aalborg’dan Matthias Rose’u kadrosuna katan Galatasaray, sahada gün sayıyor. Son olarak bu sezon kadrosunu birçok yeni isimle güçlendiren Juan Mata, İstanbul Sport’a karşı hazırlık maçında yer alırken, Rose henüz sahaya çıkmayan yeni oyuncular arasında tek isim olmaya devam ediyor.

Sarı-kırmızılı taraftarların heyecanla beklediği 21 yaşındaki stoper, Cim Bom kadrosundaki bir diğer Danimarkalı defans oyuncusu Victor Nielsen ile çarpıcı bir benzerlik taşıyor. Oyun stili, fizikselliği, disiplini ve tekniği neredeyse vatandaşı Victor Nelson’ın bir kopyası durumunda. 1.90’da Rose havada etkili bir isim ve sağlam bir zemine sahip. Rakipleriyle çifte savaşmaktan çekinmese de vücudunu canlı tutmayı da başarıyor. Büyüklüğüne bakılırsa tartışmasız iyi bir tekniği var.

Kolay bir pas vermeyi tercih ederken, topu oyuna iyi sokabiliyor ve hücumda takımın geri sahasına katkıda bulunabiliyor. Sahada sorumluluk almaktan çekinmedi, liderlik özelliklerini gösterdi. Genç yaşına rağmen, Aalborg formasıyla 104 kez forma giymesi büyük göstergelerden biri. Bu maçlarda altı gol atan bir oyuncu, nadiren de olsa ilerlemekten ve skora katkı sağlamaktan çekinmeyecektir. Danimarka genç milli takımında birçok maçta forma giyen Matthias Rose, hızlı ellere imza atmakta zaman zaman zorluk yaşıyor. Gelişimini sürdüren futbolcu sarı-kırmızılı formayla da geleceğe yatırım transferi olarak öne çıkıyor.

Yıldız Oyuncu Gün Sayıyor!

Yıldız oyuncu Galatasaray’ın yatırım amaçlı aldığı oyunculardan biri konumunda bulunuyor. Geleceğe yatırım amaçlı alınan yıldız ismin Adana Demir Spor maçıyla sahaya inmesi bekleniyor. Ross’un performansı taraftar arasında merak uyandıran gelişmeler arasında bulunuyor. Yıldız oyuncunun performansını merak eden taraftar Twitter üzerinden sürekli konuyu gündeme getiriyor ve tartışma ortamı açıyor. Ross’un sahaya inmesiyle Abdülkerim’in yedek oyuncu olması beklenen gelişmeler arasında bulunuyor. Bahis siteleri

Bir cevap yazın