Bankacılıkta Sizi Motive Eden Yolları Keşfedin

Bankacılıkta Sizi Motive Eden Yolları Keşfedin

Bankacılıkta Sizi Motive Eden Yolları Keşfedin

Banka personellerinin iş motivasyonlarını işin niteliği, yönetici, imajı, çalışma arkadaşları ve maaşları direkt olarak etkilemektedir. Günümüzde gelişen teknoloji olgusu ve küresel rekabet sebebiyle, kişilerin büyük bir kısmı günlerinin yaklaşık dörtte birini daha fazla karşılık alabilmek için çalışarak geçirmektedir. Banka sınavları ile sektöre girmiş kişiler için motivasyon oldukça önemli bir konudur. Sayın Nurkan Aydoğan bu konu hakkındaki bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaşmıştır.

“Bir kitlenin mutlu, sağlıklı, başarılı ve üretken olmasının, o kitleyi oluşturan kişilerin yüksek derecede motive edilmiş olmaları gerekmektedir. Bankacılık sektöründe çalışmanın sonunda, elde edilen bulgular hedefinde sonuçlara ulaşmış olmak herkesi tatmin etmektedir.” diyerek şöyle devam etti. “Hangi konumda olursanız olun hala yolun başındaymışsınız gibi aynı başarı ve azimle işinize sarılın. Mutlu ve sağlıklı bir çalışma planı için yalnızca para tek başına bir etken asla olamaz. Hedefinize doğru ilerlerken, attığınız her adımda öncelikle neyin sizi motive ettiğini keşfedin. Kendinize yetkin olduğunuz, özel alanlar ve beceriler olması bu sektörde şarttır. Tek yönlü olan çalışma becerileri bir zaman sonra sizi kısıtlayacaktır. Elde ettiğiniz beceri ve yeteneklerin en gereksiz olanı bile bir yönetici için son derece bir kilit noktadır.” diyen Nurkan Aydoğan keşfedilmesi gereken konuları daha da açmıştır.

“Kendinize ait bir bölüm belirledikten sonra kesinlikle ona özel kaliteli bir eğitim almanız gerekmektedir. Aynı zamanda insanlarla iletişime geçmek, yeni kişiler ile tanışmak, sosyal bir ağ sağlamak sizin motivasyonunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Çalışma alanınızda düzenlenen program ve etkinliklere katılmak, yeni beceriler elde etmek, kendinizi geliştirmek gibi unsurlarda motivasyon için oldukça güzel kaynaklardır. İnsanlar ile kurulan bağ ilerledikçe, çalışma alanındaki iletişim becerilerinin genişlemesinde ve liderlik özelliğinin öne çıkmasında büyük faydalar sağlayacaktır.”

Çok değerli Nurkan Aydoğan bu bilgilerden, motivasyon kaynaklarından bahsederek çalışanlara büyük oranda pozitiflik katacaktır. “Ek olarak özellikle sektörde yeni insanlar tanımak, onları dinlemek ve onlarla iletişim kurmak sizlere yeni kariyer basamakları sunarak daha verimli bir alanda yükselmenizi sağlayacaktır.” diyerek Nurkan Aydoğan sözlerini bitirmiştir.

Bir cevap yazın