Fulham Futbol Kulübü Tarihsel Serüveniyle Geçmişe Özlem Duyuyor

Fulham Futbol Kulübü Tarihsel Serüveniyle Geçmişe Özlem Duyuyor

Fulham Futbol Kulübü Tarihsel Serüveniyle Geçmişe Özlem Duyuyor

Fulham Futbol Kulübü, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan profesyonel bir futbol kulübüdür. Fulham, 1879 yılında Thames Ironworks adı altında kuruldu ve daha sonra Fulham St Andrew’s adını aldı. Kulüp, 1896 yılında şimdiki adını aldı. canlı slot siteleri

Fulham, başarısıyla tanınan bir kulüptür. 2001-2002 sezonunda İngiltere Ligleri sisteminde the Premier League’ye yükselen ilk Londra kulübü olmuştur. Son 20 yılda Premiership’te yer almış kulüpler arasında yer alır. Kulüp, Fulham FC olarak bilinir ve renkleri beyaz ve siyahtır. Fulham, Craven Cottage adlı stadyumda oynar. Stadyum 25,678 kişi kapasiteli ve birçok önemli maça ev sahipliği yapmıştır

Kulüp yönetimi tarafından yapılan yatırımlar, son yıllarda Fulham’ı daha da güçlendirdi. Son dönemde Fulham, İngiltere Championship takımlarında başarılar kazandı ve 2018-2019 sezonunda Play-Off’lar yardımı ile The Premier League’e yükseldi.

Fulham, ayrıca eşsiz taraftar kültürü ile de tanınır. Taraftarlar, Fulhamizm adı verilen bir taraftar hareketi yaratmışlardır ve Fulham taraftarları, diğer takımların taraftarlarından ayrılan bir bağlılık ve sadakat gösterirler. Fulham taraftarları, Craven Cottage’in doğal konumu nedeniyle stadyumun atmosferinde bir fark yaratırlar.

Fulham Futbol Kulübü uzun tarihi boyunca birçok başarı elde etti. Kulübün sadık taraftarları ve eşsiz taraftar kültürü, Fulham’ın diğer kulüplerden ve taraftarlardan ayrılmasını sağlar. Kulüp, gelecekte de İngiltere’nin en iyi futbol liglerinde önemli bir yere sahip olacağına inanılıyor.

Bir cevap yazın