Futbol Efsanesi Maradona Kimdir

Futbol Efsanesi Maradona Kimdir

Futbol Efsanesi Maradona Kimdir?

Gelmiç geçmiş en büyük futbolcu olarak tanınan Maradona 30 Ekim 1960’ta Arjantin’in Buenos Aires şehrinde doğdu. Profesyonel kariyerine 1976 yılında Argentinos Juniors kulübünde başladı ve 1981 yılında Boca Juniors’a taşındı. Arjantin’i 1986 Dünya Kupası’nda zafere taşıdı ve Dünya Kupası tarihinin en büyük oyuncularından biri olarak kabul edildi. Profesyonel futboldan emekli olduktan sonra Maradona, antrenör ve yayıncı olarak çalıştı. Onwin mobil giriş

Maradona’yı bu kadar özel yapan nedir? Maradona’yı tüm zamanların en iyi futbolcularından biri yapan birçok faktör var. Top sürme becerileri inanılmazdı ve savunucuları kolaylıkla yenebildi. Aynı zamanda üretken bir golcüydü ve 1986 Dünya Kupası’nda İngiltere’ye attığı gol, Dünya Kupası tarihinin en büyük gollerinden biri olarak kabul ediliyor. Maradona her zaman tartışmalı bir figürdü ve sürekli eleştiriliyordu.

Kokain testi pozitif çıktıktan sonra 1991’de 15 ay futboldan menedildi ve birçok başka skandala karıştı. Ancak bu skandallar sadece efsanesine katkıda bulunur ve onu Arjantin’de daha da popüler hale getirir. Maradona geçmişten günümüze Napoli efsanesi olarak özdeşleşmiş ve Napoli’nin stadının adını taşıyan bir kişi olarak ön plana çıkıyor. Eliyle attığı gol dünyanın en ilginç golleri arasında yerini aldı. Maradona günümüzün en popüler ismi olarak her açıdan ilgileri üzerine çekmeyi başaran bir kişi olarak biliniyor. Maradona geçmişten günümüze herkesin taktir ettiği bir kişi konumundadır.

Bir cevap yazın