Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lamine parke son yıllarda oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Sık kullanılan lamine parkelerin çeşitleri de oldukça fazladır. Renk seçenekleri olsun şekil açısından çeşitleri olsun kullanıcılara oldukça fazla tercih sunan bir zemin döşeme malzemesi haline gelmiştir. Bununla birlikte lamine parkelerin şekil açısından macar parke kesimi çok tercih edilmektedir.

 Neden Macar Parke?

 İlk yıllarda ortaya çıkan lamine parke çeşitleri sade ve tek renk olarak kullanıcılara sunulmaktaydı. Ancak son yıllarda parça üretiminin gelişimi ile birlikte daha çeşitli renkler ve daha farklı şekiller olarak kullanıcılara sunulmaya başlanmıştır. Son yıllarda macar parkekullanımı şeklinin daha çok beğenilmesi den dolayı müşteriler tarafından daha çok tercih edilen bir lamine parke çeşidi olarak ortaya çıkmıştır. Macar parkenin kesim açısından şekilli olması kullanıcıları ve müşterileri cezbetmektedir.

 Macar Parke Kullanma Avantajları

 Macar parke döşenen evlerde renk ve döşemeden ziyade lamine parkenin döşendiğinde zeminde oluşturduğu şekil tercih edilmesindeki en büyük faktördür. Evinde estetik bir görüntü arayan insanlar macar parketercih etmektedirler. Macar parke kesim olmakla beraber bu kesimde istenilen her renk zemine uygulanabilmektedir. Açık renkler, koyu tonlu renkler müşterileri tercihine göre Macar kesim de her renk katalogdan seçilmek suretiyle evlerin zeminine kolaylıkla döşenebilmektedir. Lamine parkelerin koruması zeminden soğuk çekmemesi de laminat parkelerin kullanım amaçlarının başında gelmektedir. Özellikle kış günlerinde sıcağı muhafaza etmek isteyen insanların daha çok tercih ettiği bir zemin döşeme malzemesidir.

 Macar kesim lamine parke maliyet açısından da piyasadaki diğer lamine parke çeşitlerinden oldukça uygundur. Malzeme fiyatı ve işçiliği göz önüne alındığında fayans ve mermer döşemelerine kıyasla daha fazla tasarruf edilebilecek bir zemin kaplama aracıdır. Özellikle dayanıklılık açısından da doğru kullanım gerçekleştirildiğinde uzun yıllar herhangi bir sorun çıkarmadan Macar kesim lamine parke kullanılabilmektedir. Parkelerin en büyük düşmanı ise su ve yüksek derecede ısı temasıdır.

 Su temasında parkeler kabarma yapacak ve ısı temasında ise önce kararma, daha sonrasında ise ciddi yanmalar meydana getirebilecektir. Bu nedenle parkelerin korunması noktasında en çok bu iki detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Avantajlarının yanında bu dezavantajları kullanıcıların dikkat ettiği sürece yok denecek kadar azdır.

Bir cevap yazın