Ribbon Mikser Nedir

Ribbon Mikser Nedir

Ribbon mikser toz karıştırma mikseri olarak geçmektedir. Yatay olarak işlev görmektedir. İstenilen kapasitelere göre projelendirilip üretimleri gerçekleştirilmektedir. Ribbon mikserlere ısıtma, soğutma, otomatik yıkama, tartım gibi farklı özellikler de eklenebilmektedir. Tamamen müşterilerin istekleri doğrultusunda projeler üretilir ve üretimler gerçekleştirilir. Birbirinden tamamen yapısal olarak farklı olan toz karıştırma mikserleri üretilebilmektedir. Karıştırılacak olan ürünlere göre de farklı üretimler yapılabilmektedir.

Farklı ürünlere göre farklı karıştırıcı modelleri bulunmaktadır. Bu modeller üzerinden farklı projeler geliştirilerek müşterilerin isteklerine göre üretimler yapılabilmektedir. Ribbon mikser  içinde özel yataklama sistemleri bulunur. Bu sayede ürünler sızdırılmadan karıştırılabilmektedir. Savurma yöntemi ile birlikte karıştırmalar gerçekleştirilmektedir.

Ribbon mikserler gıda, kimya, ilaç ve kozmetik gibi çok çeşitli endüstrilerde kullanılabilmektedir. İçe içe sarmal helezonlar ile birlikte karıştırma işlemleri mikserler ile gerçekleştirilir. İstenilen kapasite özellikleri dahilinde üretimler yapılmaktadır.

Ribbon Mikser Genel Özellikleri Nelerdir?

Yatay helezonik kanatlara sahip olan karıştırıcı mikser içerisinde ters yönlü şekilde iki akım oluşturulmaktadır ve karıştırma işlemleri verimli bir şekilde sağlanmaktadır. Karışım süreleri karıştırılan malzemelere bağlı olmak üzere maksimum 30 dakika sürebilmektedir. Karıştırma mikserleri kolay temizleme özellikleri ile imalatçılar tarafından üretilmektedir. Isıtma, soğutma gibi özellikler eklenebilmektedir.

Ribbon mikserlere tartım sistemleri de eklenebilmektedir. Mikserlerin sahip olacakları özellikler müşteriler tarafından seçilir ve istenilen ebatlarda üretimler gerçekleştirilir. Eklenen sıvıların toz malzemeler üzerinde eşit miktarlarda dağıtımını gerçekleştirerek verimli bir karıştırma işlemi elde edilmektedir. Gıdalarda üzerinde, çeşitli kozmetik ürünleri üzerinde kullanılabilmektedir.

Ribbon Mikser Özel İmalat Yapılır mı?

Hazır hemen satın alıp kullanabileceğiniz ribbon mikserler bulunabileceği gibi kendi işinize ve ihtiyacınıza özel imalatta yaptırabilirsiniz. Türkiye genelinde bir çok mikser imalatçısı bulunmaktadır. Paslanmaz çelik malzemeden yapılan bu ürünler oldukça uzun ömürlü olup sağlam ve dayanıklıdır. Kullanım amacınıza göre farklı uzunluklarda ve ebatlarda üretilmesi mümkündür. Endüstriyel ekipmanlar arasında yer alan bu ürün için birden fazla firmadan teklif alabilirsiniz. 

Endüstriyel depo helezon, paslanmaz su depoları, borulu eşanjör ve reaktör ürünlerinde özel imalat yapmaktadır. Proje ihtiyacınız olan modelin tüm teknik bilgilerinizi hemen iletip size özel fiyat hazırlanmasını isteyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir